Sleva!
Pečený čaj "planá trnka" BIO 140 ml Horňácká farma Zobrazit větší

Pečený čaj "planá trnka" BIO 140 ml Horňácká farma

45407

Nový produkt

Pečený čaj "planá trnka" BIO 140 ml Horňácká farma. Trnka, vlastně planá příbuzná šlechtěných peckovin, je na pěstování nenáročný keř, který zjara krásně kvete. Keře vypadají jako zasněžené. Z plodů sklízených na podzim připravují fajnšmekři výtečné víno nebo povidla. Plody trnky jsou také potravou pro ptactvo. Třeba pro ťuhýka. A co je dobré pro ťuh

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici

Sdílet

36 Kč s DPH

-18 Kč

54 Kč s DPH

257 Kč/l

Více informací

Jak konzumovat BIO pečený planá trnka
Čaj připravíme tak, že lžíci směsi zalijeme čtvrtlitrem horké vody. Po vypití můžeme zbylé ovoce vyjíst lžičkou. Dospěláci si přidají kapku rumu či brandy, které smíchají s upečeným čajem v poměru, jež bude jazyku libý. Samozřejmě se dá čaj popíjet i po studenu s kostkou ledu.

Charakteristika
Keř trnky je rozšířen po celé Evropě a to jak v nížinách, tak až do horského pásu. Typické podrostové keře rostou v jakékoli půdě. Trnka obecná (Prunus spinosa) dozrává na konci léta. Plody jsou drobné, silně ojíněné modré až modročerné peckovice. Kulaté plody obsahují třísloviny, cukry, pektiny, vitamín C, organické kyseliny, barviva a kyanový glykosid amygdalin. Díky vysokému obsahu tříslovin se trnky používaly při léčbě průjmových onemocnění. Přispívají k normální činnost ledvin, močového měchýře a k normální funkci střevního traktu. Do směsi jsou k pečení přidána jablka a k doslazení třtinový cukr. Skořicové koření pak jen zvýrazní celkový chuťový vjem. Namíchaná čajová směs pečené plané trnky je nabízena v BIO kvalitě všech jejích složek.

Složení BIO pečený planá trnka
BIO jablka, BIO plané trnky, BIO třtinový cukr, BIO skořice
Neobsahuje alergeny.

Skladování
Výrobek skladujte na tmavém a chladném místě.

Země původu
Česká republika

Obsah
140 ml

Parametry

Cílová skupina BIO
Země původu Česká republika

Z této kategorie také doporučujeme

*

Expresní doručení zdarma od 1000 Kč

*