Sleva!
Goji kustovnice čínská  holisticky 250 g Zobrazit větší

Goji kustovnice čínská holisticky 250 g

49015

Nový produkt

Goji kustovnice čínská holisticky 250 g patří mezi klenoty čínské medicíny. Obsahuje celou řadu minerálů, vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek.

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici

Sdílet

51 Kč s DPH

-23 Kč

74 Kč s DPH

Více informací

Goji (latinsky Lycium chinense) je ovoce, které se v Číně po celá tisíciletí používá v lidovém léčitelství při poruchách zraku, diabetes, anémii, hučení v uších, nebo při celkovém vysílení organismu. Bobule mají příjemnou chuť, takže je tam lidé jedí například jako my rozinky, ale také je běžně přidávají do čajů, nápojů, nebo třeba i do klasické kuřecí čínské polévky.

S popisem živin v kustovnici čínské si dali vědci za posledních 30 let obrovskou práci, takže existuje více než 1 000 studií, které se vztahují k Lycium barbarum polysacharidům (LBP). Tato unikátní skupina látek tvoří u sušené goji 20 až 40 % všech sacharidů a právě tyto látky by údajně mohly mít kladný vliv na odolnost vůči nepříznivým faktorům vnějšího prostředí.

Dr. Dietmar Breithaupt a jeho výzkumný tým ve své studii z roku 2007 publikoval, že v goji je velké množství karotenoidů, z nichž většinu tvoří zeaxantin dipalmitát. Toho je ve 100 g kustovnice 150 mg/100 g. Stejné množství goji ale obsahuje i 15,6 mg beta-karotenu. Zeaxantin dipalmitát je spolu s luteinem hlavním karotenoidem oční čočky.

Kustovnice čínská obsahuje ale i devatenáct aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních aminokyselin. Velkou výhodou je to, že více než polovina jich je volných, nebo rozpustných ve vodě, takže je tělo dokáže přímo zpracovat.

Kromě výše uvedených živin je v kustovnici i 20 stopových prvků, vláknina, 12 % bílkovin, betain, flavonoidy a vitamíny A, B a C, přičemž posledně jmenovaného je v sušených plodech sedmkrát víc než v pomerančích a dvakrát víc než v kiwi.

Holisticky kustovnice čínská je dovážená z čínské provincie Ningxia, kde je pěstovaná v rámci ekologického standardu bez použití chemických pesticidů a hnojiv, přičemž i další zpracování je ekologické a šetrné.

Charakteristika
Typ: sušené plody kustovnice čínské
Zdroj: čerstvé ovoce kustovnice čínské
Barva a tvar: nachově červený kužel
Doporučené dávkování
10 – 30 g za den
Nutriční hodnoty na 100 g
Energie: 1500 kJ / 358 kcal; Tuky: 1.1 g – z toho nasycené mastné kyseliny 0.5 g; Sacharidy: 70 g – z toho cukry 44.2 g; Bílkoviny: 14.4 g; Sůl: 0. g; Vláknina: 2 g;

Alergeny
Obsahuje oxid siřičitý přirozeně se vyskytující v půdě a ve vzduchu <70 mg na 1 kg plodů.

Země původu
Čína, provincie Ningxia

Obsah
250 g

Z této kategorie také doporučujeme

*

Expresní doručení zdarma od 1000 Kč

*