Nové
Esenciální olej Tea Tree BIO 10 ml Wolfberry Zobrazit větší

Esenciální olej Tea Tree BIO 10 ml Wolfberry

40783

Nový produkt

Esenciální olej Tea Tree BIO 10 ml Wolfberry je jedním z nejúčinnějších přírodní antiseptik. Má silné antimikrobiální, antimykotické a antivirové schopnosti. Zároveň má analgetické, antirevmatické a fungicidní účinky. Silice též neutralizuje pachy. 100% čistý éterický BIO olej je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení vzduchu v místnosti.

Více informací

Sdílet

Zakoupením tohoto produktu získáte až 6 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 6 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 6 Kč.


99 Kč s DPH

9 900 Kč/l

Více informací

Jak používat BIO tea tree esenciální olej
Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapejte 3-5 kapek éterického oleje, zapalte svíčku nebo nechte volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi můžete použít například také k inhalacím při saunování. Olej nakapejte na kousek látky, buničiny či papíru a nechte odpařovat. Éterické oleje lze nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Olej je vhodný také do difuzéru k přímé inhalaci. Tea tree esenciální olej se dá s úspěchem použít při problémech s plísní na nohách, bradavicích, popáleninách či při ošetření po štípnutí komárem nebo jiným hmyzem. Puchýře, odřeniny, drobné rány po opláchnutí čistou vodou ošetříte několika kapkami tea tree oleje. Olej najde použití i při krvácení dásní, zánětu dásní a paradentóze. Pomůže s opary, aftami, koutky, ucpaným nosem nebo akné. Proti mastným vlasům, lupům i vším po umytí běžným šampónem nakapejte asi 10 kapek tea tree oleje do kštice, vetřete a nechte chvíli působit. Použití tea tree oleje se sice nedoporučuje u dětí do 3 let kvůli riziku alergie, i přesto ale tea tree olej najde uplatnění v každé domácnosti. Hodí se nejen jako „všelék" doma i na cestách, ale i na čistění a dezinfekci.
Upozornění: Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují fotosenzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření!
Éterický olej není určený pro těhotné a kojící ženy, dále pro děti do tří let věku. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném) oleji.

Charakteristika
Kajeput střídavolistý (Melaleuca alternifolia), spolu s dalšími druhy téhož rodu známý jako čajový nebo čajovníkový strom, je stálezelený strom keřovitého vzrůstu, původně rostoucí divoce v močálech a mokřinách severovýchodního pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii. Svůj název získal podle charakteristického tvaru "T" (odtud T-tree, později zkomolen na "tea" tree). Kajeput střídavolistý byl Evropany objeven výpravou kapitána Cooka roku 1770. V té době byl kajeput skutečně používán k přípravě čaje. Z tohoto důvodu se mu dodnes v anglicky mluvících zemích říká čajový strom, tea tree. Tea tree olej patří k jednomu z nejsilnějších přírodních antiseptik. Důkazem jeho mimořádné účinnosti je mimo jiné i působení na kandidy a zlatého stafylokoka. Esenciální tea tree BIO olej je bezbarvá až světle žlutá kapalina, která se získává parní destilací z listů kajeputu střídavolistého, patřícího do řádu Myrtales.
Analýzou silice z listů kajeputu se zjistilo, že její antiseptické účinky jsou 13× silnější než fenol, dříve univerzální standardní desinfekční přípravek. Následné studie ukazovaly další možnosti využití oleje k léčbě kožních plísní, diabetických gangrén, popálenin i k ošetření drobných oděrek a k aromaterapii. V současnosti je tea tree olej běžnou součástí mnoha domácích lékárniček.
Některé ze sloučenin éterického tea tre oleje (limonen) mají alergenní potenciál.

INCI:Melaleuca alternifolia leaf oil.

Složení
100% BIO tea tree esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů. Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Kromě toho nebyly CMR použity při jeho přípravě nebo výrobě. Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje.
Hlavními složkami jsou terpinen-4-ol, gamma-terpinen a alpha-terpinen. Obsah 1,8-cineolu maximálně 15%. V nižší koncentraci je pinen. Zahrnuty jsou také izomery, p-cymen, a-terpineol, terpinolen a limonen.

Skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě. Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje.

Země původu
Čína

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Objem
10 ml

Z této kategorie také doporučujeme

*

Expresní doručení zdarma od 399 Kč

*