Nové
Esenciální olej Citronela BIO 10 ml Wolfberry Zobrazit větší

Esenciální olej Citronela BIO 10 ml Wolfberry

40784

Nový produkt

Esenciální olej Citronela BIO 10 ml Wolfberry má hlubokou, trávově citronovou vůni s mírně sladkým balzamickým, pižmovým a zemitým podtónem. Tento olej je nejlépe míchat s oleji: borovice, bazalka, tymián, levandule, rozmarýn, majoránka, cedrové dřevo, eukalyptus, olej z kakostu a citron. 100% čistý éterický BIO olej je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení vzduchu v místnosti.

Více informací

Sdílet

Zakoupením tohoto produktu získáte až 5 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 5 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 5 Kč.


79 Kč s DPH

7 900 Kč/l

Více informací

Jak používat BIO esenciální olej Citronela
Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapejte 3-8 kapek éterického oleje a nechte volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na druhu éterického oleje, velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi můžete použít například také k inhalacím při saunování. Olej nakapejte na kousek látky, buničiny či papíru a nechte odpařovat. Éterické oleje lze nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Esenciální olej z citronové trávy stahuje elastinová vlákna v epidermis a podkoží (pojivové tkáně). Doporučuje se při následné péči po sportovních zraněních, jako jsou vyvrtnutí, modřiny či dislokace. Tento olej je výborný jako odstraňovač plísní z rodu Candida, což jsou plísně přirozeně se vyskytující v našem těle, které mohou v důsledku dietních nerovnováh (příliš vysoký příjem cukru) „přerůst“ až k vaginální mykóze či vyrážkách především na nohách. K využití těchto vlastností esenciálního oleje z citronové trávy je nejlepší lokální aplikace při zředění na 5 až 10 % v jakémkoliv (rostlinném) oleji. Esenciální olej z citronové trávy se též používá jako repelent proti komárům. Je vysoce účinný především v kombinaci s jinými esenciálními oleji.
Upozornění: Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují fotosenzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření! Esenciální olej Citronela je netoxický. Éterický olej není určený pro těhotné a kojící ženy, dále pro děti do tří let věku. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném) oleji. Buďte opatrní v případě těchto onemocnění: hyperplazie prostaty, hypersenzitivita pokožky či poškozené epidermální oblasti. Vždy nejprve otestujte malé množství kvůli možné citlivosti či alergické reakci.

Charakteristika
Olej z citronové trávy je světle žlutá až oranžovočervená kapalina s charakteristickou, silnou a svěží citronovou vůní. Je citlivý na světlo a rozpustnost v alkoholu klesá s rostoucím věkem oleje. Je téměř nerozpustný ve vodě. Hlavní složkou esenciálního oleje z citronové trávy je citral, směs geranial a neral. V menších množstvích jsou také zahrnuty geraniol, limonen a methyl heptenon. Esenciální olej z citronové trávy se získává parní destilací listů indické citronové trávy (Cymbopogon flexuosus).
Citronová tráva, Citronela nebo také česky správně Voňatka citronová je statná, vytrvalá tropická tráva z čeledi lipnicovitých. Pochází z jihovýchodní Asie, ale hojně se pěstuje i v Africe, Americe a Austrálii. Je také oblíbená jako vonná okrasná rostlina. Citronová tráva je vytrvalá tráva s dlouhými, rákosovitými zelenými listy. Dosahuje výšky růstu asi jeden metr.
Působí antibakteriálně, ulevuje při svalovém napětí, bolestech hlavy, povzbuzuje a podporuje koncentraci. Má svěží, nasládlé, výrazné a citrusové aroma. U vnímavých jedinců může esenciální olej z citronové trávy způsobit podráždění pokožky. Složky citral, geraniol a limonen mají alergenní potenciál. Citral může zvýšit vnitřní oční tlak, takže se nedoporučuje použití oleje z citronové trávy při onemocnění oka zeleným zákalem (glaukomem). Esenciální olej z citronové trávy není také vhodný pro vnitřní použití u těhotných žen, kojenců a malých dětí.

INCI:Cymbopogon flexuosus oil.

Složení
BIO citronela esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů. Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Kromě toho nebyly CMR použity při jeho přípravě nebo výrobě. Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje. K výrobě produktu nebyly použity žádné ozářené materiály ani samotný produkt nebyl ozářen. Produkt je čistě rostlinného původu a při jeho výrobě, skladování a přepravě nedochází ke kontaktu se zvířaty. Vlastní produkt ani jeho složky nebyly testovány na zvířatech.

Skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě. Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje.

Země původu
Indie

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Objem
10 ml

Z této kategorie také doporučujeme

*

Expresní doručení zdarma od 399 Kč

*