Dýňová mouka Adveni 250 g Zobrazit větší

Dýňová mouka Adveni 250 g

44049

Nový produkt

Dýňová mouka Adveni 250 g

Více informací

Sdílet

92 Kč s DPH

368 Kč/kg

Více informací

Dýňová semínka jsou považována za nejlepší přírodní zdroj zinku. Obsahují i další důležité minerální látky jako je selen, draslík, vápník, fosfor, mangan, železo a hořčík. Jsou bohatým zdrojem vitamínu A, D, E a vitamínů skupiny B. Pravidelná konzumace se doporučuje zejména při onemocnění prostaty, kůže a při nemocech žaludku a střev a slouží také jako prevence proti zánětům močového měchýře a močových cest. Uvádí se, že fytosteroly, rostlinné estrogeny obsažené v dýňových semínkách, brání rozvoji nádorů a snižují negativní účinky xenoestrogenů - umělých hormonů.

Dýňová semínka obsahují aminokyselinu tryptofan, které je ve stravě většiny lidí nedostatek. Umí povzbudit krevní oběh a zpomalovat stárnutí. Snižují cholesterol, vysoký krevní tlak a tedy i riziko infarktu. Napomáhají také stabilizovat hladinu glukózy v krvi, jsou proto vhodná i pro diabetiky.

K čemu se hodí
• sladké i slané vaření a pečení
• na placky
• do smoothies

Jak s ní zacházet
Nelekejte se barvy, mouka má krásně zelenou barvu. Pokud jí použijete větší množství, bude i výsledek vtipně zelený. Do těsta ji přidávejte v menším množství pro zvýšení výživových parametrů.
Dýňovou mouku můžete použít v kombinaci s univerzální nízkoškrobovou směsí bez kukuřice BAKE-A-CAKE nebo také se směsí SIMPLY ADVENI.

Složení
mletá mouka z výlisků olejnatých semen dýně

Skladování
v suchu a chladu

Země původu
EU

Obsah
250 g

Z této kategorie také doporučujeme

*

Expresní doručení zdarma od 1000 Kč

*